سیستم کنترل هواساز و تهویه مطبوع و موتورخانه ، چیلر، کندانسیگ یونیت وسایر تاسیسات تهویه مطبوع و موتورخانه،  این امکان را به بهره برداران و صاحبان ساختمان می دهد تا تاسیسات تهویه مطبوع و سیستم سرمایش و گرمایش ساختمان خود  را در فصول مختلف سال و ساعات مختلف شبانه روز بصورت اتوماتیک  و بدون نیاز به حضور مستمر نیروی انسانی کنترل نمایند. شرایط کارکرد دستگاه‌ها بر اساس سناریوهای از پیش تعریف شده متناسب با دما و شرایط محیطی در ساختمان تنظیم می‌گردد و با توجه به مقادیر از پیش تعریف شده، بدون نیاز به سرکشی و نظارت می تواند در تمامی لحظه ها هوای مطبوع مورد نظر را در کلیه فضاهای ساختمان تامین کند.

وابسته به نوع کاربری ساختمان، کنترل شرایط محیطی و قابل اندازه گیری اعم از دما، رطوبت، گرمایش و سرمایش فصلی، کنترل آلاینده های سیال در هوا، کنترل هوای تازه به نسبت حضور افراد در ساختمان  و کیفیت هوا و بسیاری پارامترهای دیگر با استفاده از سیستم کنترل هوشمند امکان پذیر می باشد.

کنترل هوشمند سیستم‌های تهویه مطبوع و موترخانه در ساختمان علاوه بر اینکه با کاهش خطای نیروی انسانی، دقت و سرعت تنظیم شرایط محیطی مطلوب را افزایش می دهد، با کنترل ساعات کارکرد دستگاه بر اساس نیاز واقعی موجب می‌گردد تا عمر سیستم و تجهیزات و متعلقات آن افزایش پیدا کند. این امر موجب می گردد تا نه تنها صرفه جویی در وقت و هزینه ایجاد گردد بلکه صرفه جویی در هزینه تعمیرات و نگهداری سیستم های تهویه مطبوع و موتورخانه که از قیمت های بالایی برخوردارند نیز حاصل شود.

از جمله مزایای استفاده از هوشمند سازی سیستم کنترل هواساز و تهویه مطبوع و موتورخانه در شرکت میلان الکترونیک آسیا که بر پایه‌ی PLC طراحی و اجرا می‌گردد، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • کنترل اتوماتیک مجموعه تجهیزات تهویه مطبوع و موتورخانه  در ساعات مختلف شبانه روز و فصول مختلف سال
  • عدم نیاز به تاسیسات کار ِ دائمی در ساختمان برای نظارت و سرکشی به تاسیسات و امکان کنترل و مانیتورینگ سیستم بر پایه‌ی اینترنت
  • کنترل شرایط محیطی (دما، رطوبت، آلاینده ها و …) بسته به نوع کاربری ساختمان (اداری، مسکونی، تجاری، بیمارستانی و…)
  • کنترل هوشمند هوای تازه و هوای بازگشتی به تناسب حضور افراد در ساختمان به منظور صرفه جویی در مصرف انرژی
  • کنترل آلاینده های سیال درهوا با اندازه گیری لحظه ای گازهای موجود در هوا و کنترل میزان آنها جهت حفظ سلامت محیط
  • صرفه جویی در مصرف انرژی گرمایشی/سرمایشی و هزینه های قبوض انرژی ساختمان
  • بهینه سازی ساعات کارکرد و افزایش عمر تجهیزات هواساز با کنترل هوشمند کارکرد سیستم
  • قابلیت تطبیق شرایط کاری سیستک بصورت هوشمند با تغییر فصل و دمای بیرونی ساختمان
  • قابلیت اعلام زمان تعمیرات و نگهداری دوره‌ای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

باز کردن چت
پاسخگوی سوالات شما هستیم
کارشناسان میلان الکترونیک آسیا
سلام
هر سوالی دارید، از متخصصین میلان الکترونیک بپرسید .