میلان الکترونیک آسیا

فهرست مطالب

مشکل کم بودن فشار آب در ساختمان های بلند مسکونی و تجاری یا کارخانه ها و شرکت ها، امروزه یکی از دغدغه های مهم به حساب می‌آید که مهندسی برایش راه حلی طراحی کرده است و با استفاده از بوستر پمپ و تابلو برق بوستر پمپ می‌توان این مشکل را برای همیشه حل کرد.

شاید بارها نام بوستر پمپ را شنیده باشید و بخواهید بدانید بوستر پمپ چیست و تابلوبرق بوستر پمپ چطور طراحی می‌شود؟ یا قیمت تابلوبرق بوستر پمپ چقدر است و اصلا مشکل شما با چه نوعی از بوستر پمپ و تابلو آن حل می‌شود؟ پس در ادامه با این مقاله میلان الکترونیک آسیا همراه باشید.

بوستر پمپ بهترین راه حل برای فشار کم آب

پمپ تقویت کننده فشار آب یا همان بوستر پمپ(Booster Pumps) ، فشار آب را برای انتقال از مخزن ذخیره به کل سیستم خانگی، تاسیسات صنعتی و یا اطفاء حریق، فراهم می کند هدف اصلی طراحی و ساخت بوستر پمپ، آبرسانی با فشار آب یکسان و متناسب در تمام نقاط یک مجموعه است.

بوستر پمپ یک مجموعه از چند پمپ است که به صورت موازی بهم وصل شده و توسط تابلو فرمان هوشمند به صورت جداگانه کنترل می شوند تا دبی جریان آب را به صورتی کنترل کنند که فشار آب در نقاط مرتفع تر کاهش نیابد و از طرفی لوله ها و تجهیزات شبکه آبرسانی نیز دچار آسیب نشوند. استفاده درست از تجهیزات با کیفیت در طراحی تابلو برق بوستر اهمیت زیادی دارد که در ادامه بررسی می‌شود.

برای دریافت مشاوره رایگان در پروژه های طراحی و ساخت تابلو برق بوستر پمپ می‌توانید با متخصصین باتجربه و متبحر شرکت میلان الکترونیک تماس حاصل نمایید.

booster-pump

از پمپ استفاده کنیم یا بوستر پمپ؟

اگر با مشکل کاهش فشار آب مواجه شده باشید، احتمالا بین انتخاب پمپ یا بوستر پمپ دچار تردید شده باشید زیرا عملکرد هردو مشابه یکدیگر است. پمپ های معمولی بدون هیچ بازخورد از خروجی و نیاز شبکه آبرسانی، در دو حالت روشن یا خاموش کار می‌کنند. از این رو نمی توان در خروجی آنها انتظار رویکردی مشخص برای تامین سطح فشار ثابت از جریان آب را داشت.

اما بوسترپمپ ها براساس ساختاری که دارند، به شکل هوشمند دست ما را برای مدیریت خروجی آب، باز می‌گذارند و می‌توانیم سطح دبی آب را مشخص کرده تا تمام طبقات و بخش های یک مجموعه فشار جریان آب متناسبی داشته باشند و فشار آب به همان سرعتی که نیاز است سریع، ثابت و بدون وقفه در شبکه آبرسانی توزیع شود.

برای طراحی اکثر بوستر پمپ‌ها نیاز به یک تابلوبرق جهت کنترل و حفاظت وجود دارد که انتخاب درست این تابلو در تاسیات ساختمان‌ها بسیار مهم است.

قبلا در صفحه تابلو برق صنعتی در خصوص انواع تابلو برق ها و کاربرد و قیمت هرکدام صحبت کرده ایم که ممکن است محتوا این مقاله برایتان مفید باشد.

Pump-or-pump-booster

تابلوبرق بوستر پمپ

بوستر پمپ‌ها به دلیل مصرف مناسب انرژی و بازدهی بالا، همچنین کاهش استهلاک تجهیزات، این روزها بسیار پرکاربرد هستند. به ویژه امروزه که ساختمان های بلند و برج های مسکونی و تجاری حتما در تاسیسات خود از پمپ یا بوستر پمپ برای تامین فشار آب متناسب در کل مجموعه  استفاده می‌کنند و تعدادشان با رشد جمعیت در حال افزایش است.

با استفاده از سیستم تابلوبرق بوستر پمپ، نظارت دقیقی بر عملکرد پمپ ها انجام می شود. در نتیجه تثبیت فشار آب مصرفی، افزایش راندمان و طول عمر پمپ ها و اتصالات را خواهیم داشت. همچنین جلوگیری از حادثه هایی مثل ترکیدگی لوله ها و سایر تجهیزات با اجرای این سیستم صورت می گیرد. حجم کوچک تابلو برق و تعمیر و نگهداری آسان هم از دیگر مزایای استفاده از کنترلر بوستر پمپ می باشد.

تجهیزات بکار رفته در تابلو برق بوستر پمپ

در تابلو برق بوستر پمپ آبرسانی ساختمان و اطفا حریق به طور رایج از مرغوب‌ترین تجهیزات اتوماسیون استفاده می‌شود. البته تایین تجهیزات به کار رفته و برند آن ها براساس نیاز پروژه تعریف می ‌شود. اما به صورت کلی می‌توان گفت اصلی‌ترین بخش های این تابلو ها اینورتر، کنترل فاز، فیوز اصلی و فرعی، کلیدمینیاتوری، کنتاکتور، رله، کنترل سطح و فریم تابلو است و مدار فرمان مهم‌ترین نقش را در این تابلوها دارد.

نقشه سیم کشی و سیم بندی، استفاده از تجهیزات مرغوب و با کیفیت، انتخاب و طراحی مدار مناسب برای تابلو برق، عملکرد بوستر پمپ را افزایش می دهد و افزایش عملکرد تابلو برق بوستر پمپ، استهلاک الکترونیکی و مکانیکی را کاهش می دهد.

شرکت میلان الکترونیک آسیا با بهره گیری از برترین و باکیفیت ترین تجهیزات به روز دنیا تابلوبرق های بوستر پمپ را بر اساس نیاز مشتری طراحی و تولید می‌کند تا بهینه ترین عملکرد را داشته باشند. برای مشاوره رایگان با متخصصین طراحی تابلو برق بوستر پمپ، تماس بگیرید.

 قیمت تابلو برق بوستر پمپ چقدر است؟

استفاده از سیستم های اطفا حریق بدلیل حفظ امنیت جان ساکنین بسیار مهم است، همچنین شبکه های آبرسانی در ساختمان ها یکی از مهم‌ترین نیازهای رفاهی به حساب می‌آید، به همین دلیل در طراحی و تولید تابلو برق بوستر پمپ باید از تجهیزات استاندارد با کیفیت بالا استفاده شده و طراحی آن توسط متخصصین شکل گیرد.

انتخاب درست تجهیزات به کار رفته در تابلوبرق های بوستر پمپ و طراحی مدار فرمان بهینه موجب صرفه اقتصادی و حفاظت از تجهیزات برقی می‌شود و از آنجایی که تجهیزات به کار رفته در هر پروژه با دیگری متفاوت است و ابعاد و نوع تابلو ها بر اساس نیاز پروژه تعریف می‌شوند.برای دریافت قیمت تابلوبرق بوستر پمپ و کسب اطلاعات بیشتر، کافی است با ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باز کردن چت
پاسخگوی سوالات شما هستیم
کارشناسان میلان الکترونیک آسیا
سلام
هر سوالی دارید، از متخصصین میلان الکترونیک بپرسید .